Château Sigalas Rabaud (Sauternes)

Château Sigalas Rabaud (Sauternes)

Zo sladkých vín patrí k extralige. Opäť sme veľmi vysoko. K zákusku či foie gras na úvod - odpadnete! Pán markíz - veľké merci! S vami je život krajší!

46 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
skladom: 4 ks

Výrobca: Château Sigalas Rabaud

Pre túto rodinu- milovníčku Sauternes je najdôležitejšie zostať na vrchole a vyrábať tie najväčšie vína, ktoré maximálne rešpektujú tejto jedinečný terroir.

Rodina Sigalas je starou francúzskou rodinou. Je členovia boli poradcovia v parlamente, primátori alebo aj napríklad dôstojník, ktorý bojoval za americkú nezávislosť. V roku 1863 Henri de Sigalas získal Château Rabaud, dal mu svoje meno a pomenoval ho Sigalas-Rabaud. V súčastnosti château patrí markízovi de Lambert des Granges, ktorý sa oň stará aj so svojou dcérou Laure.

Château Sigalas Rabaud je najmenšie z premiers crus. Víno sa dáva do nových barikových sudov, v ktorých zostáva 18 až 24 mesiacov.

Vínko je skôr kvetinové - cítime kvitnúcu lipu, bielu broskyňu, marhuľu, hrušku a citrusové plody. Za svoju sviežosť vďačí významnému množstvu Sauvignonu a Sémillon mu dávu rovnováhu a dĺžku, preto býva označované ako mýtické víno. Hovorí sa tiež, že je to ženské víno

Hodnotenie ED: 19/20

Ročník: 2006
Apelácia: Apellation Sauternes
Klasifikácia: Premier Grand Cru Classé
Odroda: Sémillon : 85%, Sauvignon blanc : 14%, Muscadelle : 1%
Alkohol: 13,5%
Objem: 750 ml

ED

Prihlásenie

Vhodné iba pre bonvivánov starších ako 18 rokov.
Máte viac ako 18 rokov?