Château Loupiac Gaudiet (Loupiac)

Château Loupiac Gaudiet (Loupiac)

Presne vínko pre dvoch. "Nepotiahnete celú" fľašku opojného sladučkého moku k zákusku, či jemným foie gras - pečienkam alebo iným paštétam na toaste ? Berte túto malú fľaštičku 0,375 - zjemní jazyk, zjemní vzťah i vaše sny.

12 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
skladom: 3 ks

Výrobca: Château Loupiac Gaudiet

Kedysi Château de Loupiac patrilo rodine Montaigne, z ktorej pochádza aj významný osvietenský filozof. V roku 1920 bolo predané rodine Ducau, ktorá k nemu pripojila Domaine de Gaudiet, a tak sa z neho stalo Château Loupiac-Gaudiet.

Špeciálna mikroklíma - ranné hmly a jesenné slnečné poobedia podporujú rozvoj botrytis cinerea ("ušľachtilá pleseň"), ktorá sa vzužíva pri výrobe likérových vín. Vína z Loupiacu som známe pre ich jemnosť a ovocnosť.

Pri výrobe sa využívajú prírodné kvasinky a víno dozrieva v kadiach 24 mesiacov. Víno má krásnu zlatistú farbu. Cítime bielu broskyňu a citrusové plody. V chuti je svieže a vyvážené, má dlhú perzistenciu. K marhuľovým zakúskom, k štrúdle, i ku koláčom, kde je citrón či pomaranč. Ak pri entrée, tak jemne k foie gras z kačky alebo i k nášmu pečeňovému syru - s korením na povrchu. 

 

Hodnotenie ED: 18/20

Ročník: 2015
Apelácia: Appelation Loupiac Contrôlée
Odroda: Sémillon : 95%, Sauvignon blanc : 3%, Muscadelle : 2%
Objem: 375 ml

ED

Prihlásenie

Vhodné iba pre bonvivánov starších ako 18 rokov.
Máte viac ako 18 rokov?