Château Cantenac Brown (Margaux) 2010

Château Cantenac Brown (Margaux) 2010

Je ho málo, o to je vzácnejšie. Stúpa dym purpuru z pohára, až pripomína Viliama Tella vystupujúceho z hmly. Navštivili sme ho nedávno na bicykli, cesta späť po degustácii cez vinice bola zázračná. Víno pre velikánov.

89 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
skladom: 1 ks

Výrobca: Château Cantenac Brown (Margaux)

Na začiatku 19.stor. John Lewis Brown, maliar zvierat škótskeho pôvodu, si kúpil vinicu a rohodol sa tam postaviť château v anglickom renesančnom tudorovskom štýle. V súčastnosti château patrí rodine Simona Halabi a to od roku 2005.

Vinice sa rozprestierajú na 42ha na pôdach štrkovitých, ktoré sú typické pre Médoc. Tieto pekné biele kamene cez deň odrážajú slnečné lúče smerom ku strapcom hrozna a v noci dodávajú teplo, ktoré nahromadili cez deň.

Víno dozrieva v barikoch z francúzskeho duba (60% nových) 12 až 14 mesiacov s cieľom získať kvalitné vína, ktoré sú elegantné a mohutné.

Merlot je okrúhly, farebný a príjemný a Cabernet zas plný, bohatý s koncentrovanými tanínmi, ktoré sú hodvábne a zároveň dlhé. Podľa Parkera je to najlepší Cantenac Brown, ktorý zatiaľ pil. Farba je purpurová a hutná. Vo vôni cítime černicový džem, grafit. Vôňa stúpa z pohára, je intenzívna. Chuť je veľmi dlhá a má veľký potenciál. Môžeme ho skladovať 20-40 rokov. Je to klasika k ťažkým mäsám, syrom z terroiru či zapečeným koláčom v trúbe. 

Parker ohodnotil toto víno na 94+/100.

Hodnotenie ED: 19/20

Ročník: 2010
Apelácia: Apellation Margaux
Klasifikácia: Troisième Grand Cru Classé
Odroda: Cabernet-sauvignon : 66%, Merlot : 34%
Alkohol: 13,5%
Objem: 750 ml

ED

Prihlásenie

Vhodné iba pre bonvivánov starších ako 18 rokov.
Máte viac ako 18 rokov?