De Venoge Cuvée Louis XV

De Venoge Cuvée Louis XV

Sme na počiatku. Tu sa zrodilo pravé šampanské. Ľudovít XV. Písal sa rok 1728...hodnotenie 20/20.Raz za život. Kto môže, pravidelne.

210 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: De Venoge

... presne 25. máj 1728, keď Ľudovít XV rozhodol všetko víno fľaškovať. Povolil tiež obchodovanie a transport vín vo fľašiach z oblasti Champagne. Doteraz sa všetko víno a šampanské dopravovalo v sudoch, čo malo za následok stratu kvality a perlivosti. Cuvée Louis XV, jedinečne zložené z Grands Crus a spracované výhradne z najlepších ročníkov predstavuje savoir-faire firmy, povestného Maison De Venoge.

Harmonické bublinky, žiarivá farba žltého zlata. Jemný a zmyselný nos. Mok kráľovský, výnimočne elegantný a sofistikovaný. Zvedie aj ostrieľaných profesionálov. V ústach odhaľuje paradox jemných no intenzívnych aróm. Toto šampanské je úprimné môže si to dovoliť - trblietavé, svieže a rozvinuté. Veľmi obľúbený elixír rozvíja aj jemne vanilkové nôty, trochu korenisté.

Netypická pre súčasnosť, no návrat k minulosti : fľaša priehľadná, vďaka ktorej vynikne žiarivá farba. Prevenciu pred svetlom zabezpečí ochranná kazeta. Do 19. storočia sa šampanské nikdy nerozlievalo z fľaše priamo do pohárov, najprv sa dekantovalo. Tu sa zrodila inšpirácia typického tvaru fľaše Louis XV – nepochybne vzišla z tvaru karafy. Nás ohúrilo, tu pochopíme, čo je Neymar, Messi či Ronaldo.

Servírujte pri teplote 4 – 8°C. Ako prípitok k ultra výnimočným dňom, no vhodný i s plodmi mora a rybkami.

Hodnotenie ED: 20/20

Apelácia: Champagne
Odroda: Chardonnay 50%, Pinot Noir 50%
Alkohol: 12%
Objem: 750 ml

ED

Prihlásenie

Vhodné iba pre bonvivánov starších ako 18 rokov.
Máte viac ako 18 rokov?