La Bravade Rosé Chevalier Torpez

La Bravade Rosé Chevalier Torpez

Svieže vínka z oblasti svetoznámeho Saint-Tropez. Nechajte sa preniesť na Francúzsku riviéru. Ak tam nemôžete ísť osobne, my Vám poskytneme dokonalú náhradu – ochutnať ich z pohodlia domova.

16 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Chevalier Torpez

Tak sa volal – Torpes. Rytier a neskôr svätec. Nevzdal sa svojej viery, popravili ho. Jeho telo, hlava i kohút priplávali k brehom dnešného St.Tropez.

La Bravade ponúkame v rôznych variantoch ako Rosé i Blanc, malé, väčšie i najväčšie veľkosti.

V tomto vínku je dominantná odroda Grenache. Ale tajomstvo jej dodáva jedinečná symbolická odroda z oblasti Saint Tropez – Tibouren. Je obľúbená vďaka korenistej sviežosti, napätiu až chrumkavosti.

Neodpustíme si krátky komentár k degustácii. La Bravade sa predvádza v ružovom šate s odleskami broskyňovej farby. Váš nos zacíti červené bobuľové ovocie, zrelé jahody i krémové tóny karamelu. V ústach sa dokonale rozvinie. Je to jemné vínko s úžasnou sviežosťou a charizmou. Jemné, flaštička nie je problém – pokojne aj na víkendový polmaratón štafeta (ktorá na vás už nevyjde).

Servírujte pri teplote 8°C ako aperitív, s grilovanými rybkami, alebo nechajte popustiť uzdu Vašej fantázii. Na letné grilovačky ako stvorené.

Hodnotenie ED: 17/20

Ročník: 2016
Apelácia: Côtes de Provence
Odroda: Grenache 60%, Cinsault 25%, Syrah 10%, Tibouren 5%
Alkohol: 13%
Objem: 750 ml

ED

Prihlásenie

Vhodné iba pre bonvivánov starších ako 18 rokov.
Máte viac ako 18 rokov?