Château La Moutte Rosé

Château La Moutte Rosé

Elegancia a vkus v jednom. Delikátne vínko s lahodnou chuťou. A nie len tvar bouteille – fľaše mu dodáva ten správny šmrnc. Chuť príjemne prekvapí a doladí letný večer na terase.

27 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Chevalier Torpez

Za rok 2014 zlatá medaila v Concours des Vins de Provence – konkurze vín z oblasti Provence a strieborná medaila v svetovej súťaži vín rosé za rok 2013. Vzdušné, delikátne a elegantné.

Château, ktoré vyrába toto víno sa nachádza hneď pri mori. Bolo vo vlastníctve predsedu vlády Napoleona III, Émila Olliviera. Tak sa zaľúbil do Domaine La Moutte, až si ju v roku 1860 kúpil. Jeho manželkou bola dcéra Franza Liszta, Blandine. Jej sestra Cosima bola zase manželkou Richarda Wagnera. História, kultúra, hudba... toto všetko sa nachádza v týchto vínkach.

V šate hodnom červeného koberca v Cannes zažiari a ohúri. Odlesky ruže, liči a broskyne. Po privoňaní príde závan kvetových aróm – ruže, sprevádzanej citrusovými plodmi, a drobným ovocím ako napríklad maliny. Na jazyku je ľahké, pekne vyvážené. Štruktúra finesy, ktorá sa Vám ponorí až do mysle. Krásne odzrkadľuje svoj terroir.

Servírujte svieže, vychladené na teplotu 10 až 12°C. Dokonale sa sobáši s plodmi mora, grilovanými rybkami či lososom.

Hodnotenie ED: 19/20

Ročník: 2017
Apelácia: Côtes de Provence
Odroda: Grenache 75%, Syrah 20%, Cinsault 5%
Alkohol: 13,5%
Objem: 750 ml

ED

Prihlásenie

Vhodné iba pre bonvivánov starších ako 18 rokov.
Máte viac ako 18 rokov?