Château de Berne Côtes de Provence

Château de Berne  Côtes de Provence

Poklad zo slávneho zámku Château de Berne. Elegantný skvost. Medzi Lorgues a Flayosc, v srdci vrcholca Var, na 118 hektároch sa nachádza privilegované územie pre toto vínko. Je to príbeh ako z filmu dobrý ročník.

27 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Château de Berne

AK môžete, navštívte osobne toto château ako lusk. Kameň, vinice, hotel, Michelin... AK nie, sme tu my. Nádherná degustácia rafinovanosti a sviežosti kreuje jasné potešenie. Ak chcete prispieť k udržaniu biodiverzity regiónu "Côtes de Provence" , nech sa páči, degustujte.

Stredomorská klíma má blahodárny vplyv na vinicu Château de Berne. Svieže noci zabezpečujú pomalé, avšak optimálne dozrievanie hrozna. Zber je tým pádom neskorší. Špecifický je práve nočný zber úrody. Zmes týchto aspektov vytvorí víno štruktúrované, vhodné k súčasnej kuchyni.

Ružové vínko sa hrdí lososovou farbou a zlatými odleskami. Má elegantnú arómu červeného ovocia ako sú jahody, maliny či červené ríbezle. Chuť tohto vína je určená pre gurmánov, lepšie – gurmetov - nachádzame tu jadrové ovocie, kvetové a priam tropické chute. Má dlhú výdrž a excelentnú dochuť.

Vhodné podávať ako aperitív, ale aj k predjedlám, hydine a dezertom a rybkám. Odporúčanie výrobcu, vyskúšajte ázijskú kuchyňu.

Hodnotenie ED: 17,5/20

Ročník: 2017
Apelácia: Appellation Côtes de Provence
Odroda: Cinsault, Grenache noir
Alkohol: 13%
Objem: 750 ml

ED

Prihlásenie

Vhodné iba pre bonvivánov starších ako 18 rokov.
Máte viac ako 18 rokov?